Центр кар’єри

 

 

 

Центр кар’єри в ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», розпочав свою роботу у 2022 році. Метою центру є надання інформації про конституційні права здобувачів освіти та випускників навчального закладу, активізації власних зусиль молоді щодо вирішення проблем зайнятості, формування активної життєвої позиції, сприяння розвитку підприємницької ініціативи, опанування навичками самопрезентації, написання резюме та техніці пошуку роботи, розширення спектру методів пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці, їх працевлаштування. Випускники ліцею мають змогу безпосереднього спілкування з роботодавцями, ознайомлення з процесами виробництва.

Центр кар’єри ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» пропонує:

Вступникам:

профорієнтаційне тестування для випускників 9, 11 класів;

тренінги визначення пріоритетних професійних здібностей;

діагностика ділових, особистісних і творчих якостей.

Здобувачам освіти:

допомога в складанні професійного резюме;

підбір вакансій;

допомога в організації і сприяння у проведенні переговорів з роботодавцем;

консультування з питань професійної орієнтації (співбесіда, тестування, навчання);

допомога у формуванні індивідуального напрямку кар’єрного росту;

надання інформації з регіонального ринку праці і кадрових питань;

організація зустрічей із провідними спеціалістами підприємств і організацій регіону;

Випускникам:

інформування про нові спеціальності, програми навчання й індивідуальних можливостей для кожного випускника;

інформування про можливості одержання нової роботи й кар’єрного просування;

підбір вакансій;

допомога в організації і сприяння в проведенні переговорів з роботодавцем;

організація зустрічей із провідними спеціалістами підприємств і організацій регіону;

індивідуальне консультування.

Роботодавцям:

співпраця, економічне та соціальне партнерство, координація, розвиток.

ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ КАР’ЄРИ

2023-2024 навчальний рік

Майстер-клас «Пишемо резюме та мотиваційний лист»

В рамках марафону професійної освіти та роботи Центру кар’єри ДНЗ “Корсунь-Шевченківський професійний ліцей” викладачем української мови та літератури, практичним психологом для здобувачів освіти проведені тренінги із написання резюме та мотиваційного листа при працевлаштуванні, під час яких майбутні випускники ознайомилися з основними вимогами написання резюме, його видами та структурою, а також виконали практичні вправи з написання мотиваційного листа

Заняття з елементами тренінгу «Кроки до успішного працевлаштування»

У рамках роботи Центру кар’єри

Заняття з елементами тренінгу «Освіта – сьогодні, кар’єра- завтра, успіх – завжди»

Презентація та майстер- класи з професій

Круглий стіл « Роль робітничих професій у сьогоденні»

У рамках роботи Центру кар’єри відбулвся круглий стіл “Роль робітничих професій у сьогоденні” під час якого були розглянути питання про нові підходи до організації освітнього процесу, оновлення змісту освіти, застосування ефективних технологій і гнучких програм для досягнення результатів навчання  з урахуванням вимого роботодаців, замовників кадрів

Екскурсія до роботодавців

В рамках роботи Центру кар’єри здобувачі освіти з професії “Тракторист-машиніст сілсьськогосподарського виробництва категорії “А1”, “А2” , слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів (категорія “С”) здійснили екскурсію до підприємств сільськогосподарського виробництва,дізналися про перспективи та переваги майбутнього працевлаштування.

 

Круглий стіл “Soft skills – чому важливо та як розвивати?”

В рамках роботи Центру кар’єри у співпраці з роботодавцями відбувся круглий стіл “Soft skills – чому важливо та як розвивати?”. Учасники заходу обговорили питання  якісної підготовки кваліфікованого робітника, а саме – компетентних фахівців, які здатні знаходити рішення в будь яких професійних та життєвих ситуаціях, ефективно взаємодіяти, творчо реагувати, мислити креативно, постійно удосконалюватися та навчатися, бути інноваційно спрямованими. Від особистісного сприймання й усвідомлення кваліфікованим робітником значущості «soft skills» залежить його успіх у професійній діяльності та затребуваність у конкурентному середовищі.

 

Працевлаштування без фільтрів

Здобувачі освіти випускних груп взяли участь в освітній грі “Працевлаштування без фільтрів” розробленої Міжнародною організацією праці за підтримки Міністерства освіти і науки України. Під час проходження якої дізналися, як знайти роботу з хорошими умовами праці, як розпізнати непорядного роботодавця, про чесні та безпечні умови працевлаштування, ознайомилися із типовими ситуаціями, які трапляються при прийомі на роботу, на робочих місцях, у разі хвороби та на лікарняному

Консультація для майбутніх вступників

Педагогічні працівники Державного навчального закладу «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» здійснюючи профорієнтаційну роботу у закладах загальної середньої освіти з випускниками 9 та 11 класів, ознайомили їх з правилами вступу до професійного ліцею, переліком професій та процесом навчання. Під час зустрічі були надані рекламно-інформаційні матеріали, учні отримали практичні поради щодо вибору професій.

День відкритих дверей

У рамках роботи Центру кар’єри у День відкритих дверей відбувся профорієнтаційний захід, який підготували для них педагогічні працівники та  наші  здобувачі освіти, під час якого майбутні вступники мали змогу відвідати майстер-класи з професій і побачити не лише щось щось цікаве, нове, захоплююче, але й скуштувати.